Diğer Bölüm Doktorlarımız


Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl
Nöroloji Profesörü - Yeditepe Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. M. Gazi Yaşargil
Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı

Prof. Dr. Uğur Türe
Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Berrin Aktekin
Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı

Doç. Dr. Burcu Örmeci
Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Başar Atalay

Görevi

Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Doğum Bilgileri

1969

E-posta Adresi

batalay@yeditepe.edu.tr

Telefon Bilgileri

(0216) 578 40 00

Bildiği Yabancı Diller

İngilizce

Mesleki Üyelikleri

Spinal (Omurga ve Omurilik) Cerrahi, Periferik Sinir Cerrahisi, Genel Nöroşirürji

Mesleki Eğitimi

Hacettepe Üniversitesi (İng) Tıp Fakültesi-1993
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirürji Anabilim Dalı - 2001
Boston Nöroşirürji Enstitüsü - New England Medical Center, Spinalcerrahi Bölümü - 2006

Özel Biyografi

Doçent Dr. Başar Atalay 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1993-1994 yılları arasında Bartın ilinde mecburi hizmetini tamamladı. 1995-2001 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Nöroşirürji ihtisasını tamamlayarak Nöroşirürji uzmanı oldu. 1996 ile 2000 yılları arasında Avrupa Nöroşirürji Birliğinin kurslarını tamamladı.

2001 senesinde Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başladı ve tıp fakültesi, hemşirelik yüksekokulu ve fizik tedavi yüksek okulunda ders vermeye başladı. 2003 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. Aynı sene Türk Nöroşirürji Derneği Hamit Ziya Gökalp ödülünü kazandı. 2006 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Boston şehrinde Tufts Universitesi-New England Tıp Merkezi ve Boston Nöroşirürji Enstitüsünde Spinal cerrahi üzerinde klinik fellow olarak çalışarak klinik fellowship diploması aldı.

Ayrıca kısa süreli olarak 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri Virginia Üniversitesi’nde Nöroşirürji dalında gözlemci olarak çalıştı. 2001 ve 2006 yıllarında kısa süreli olarak Fransa, İtalya ve Almanya’da omurga cerrahisi ve endoskopi ile ilgili çeşitli eğitim kurslarına katıldı.

2006 yılında Beyin ve Sinir cerrahisi dalında Üniversite Doçenti ünvanını aldı. 2006 senesinde Türk Nöroşirürji Yeterliliğini (Board) aldı. 2007 yılında Avrupa Nöroşirürji sınavlarına katılarak Avrupa yeterliliğini (Board) ve diplomasını aldı.

Dr. Başar Atalay 2002-2003 senesinde Türk Nöroşirürji dergisinde ve Turkish Neurosurgery dergisinde editör yardımcılığı yaptı. Halen 3 uluslar arası ve 2 ulusal dergide hakemlik görevine devam etmektedir.